Sukcesy - Wiedza

Aktualny rok szkolny

W opracowniu...

"Náboj 2017"

Wśród konkurencji 33 drużyn grupie z klasy 9A udało się rozwiązać 20 zadań i zdobyć wyśmienite 14. miejsce. Przed nimi uplasowali się jednak sami gimnazjaliści, więc trzeba podkreślić, że właściwie zdobyli pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Grupa klasy 9B rozwiązała 12 zadań i zajęła 26. miejsce.

Więcej: TUTAJ

Sukces w finale "Wolfram 2017"

Drużyna w składzie: Karol Brudny, Wiktoria Sikorska, Andrzej Wacławik i Daniel Brzuchański (wszyscy 9.A klasa) wygrała w finale zawodów obronno-edukacyjnych "Wolfram2017" nad 10 najlepszymi drużynami kraju morawsko-śląskiego.

23.9. na poligonie "Libawa" zmierzyli swe siły w dyscyplinach siłowych i zręcznościowych (jazda na pontonie, bieg z przeszkodami, pierwsza pomoc...) oraz w teście historycznym.                  Gratulacje!

WIĘCEJ...

Rok szkolny 2016/2017

"Konkurs Młodych Rowerzystów"

Eliminacje okręgowe - Frenštát pod Radhoštěm - 25.5. i 26.5. 2017

Naszą szkołę, miasto oraz cały powiat karwiński reprezentowali na zawodach z ruchu drogowego zwycięzcy eliminacji powiatowych w Boguminie: Karol Brudný, Andrzej Waclawik, Aneta Bonczek i Aneta Mrózek. Po dwudniowych zmaganiach w 5 dyscyplinach nasi ósmoklasiści wywalczyli piękne 3. miejsce. Gratulujemy!

Dnia 03.03. 2017 uczeń klasy IXB,
Jakub Słowiaczek, wziął udział w powiatowych eliminacjach Olimpiady chemicznej, gdzie zajął wspaniałe 8 miejsce

Gratulujemy i życzymy Jakubowi dalszych sukcesów!

Olimpiada matematyczna klas V

1. miejsce Szczotka Adam

2. miejsce Stopa Jan
5.miejsce Pniok Bořek
W Olimpiadzie udział wzięły także Krystyna Niedoba i Dorota Pawera.
Wszystkie wyniki TUTAJ

Benjamin Roman, uczeń klasy VB, zajął 3. miejsce w powiatowym kole Konkursu konwersacji w języku angielskim. Gratulacje!

Drugi Wicemistrz: Julia Kotas IXB

XVII Międzynarodowy Konkurs Literackidla dzieci i młodzieży polonijnej organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.

Temat konkursu ewidentnie przypadł uczniom do gustu, o czym świadczy to, że młodzi pisarze odnieśli ogromny sukces.

W młodszej kategorii nagrodzono pracę Niny Katrušák z klasy 6A (3. miejsce). Z prac starszych uczniów największe uznanie zdobył pomysł Tobiasza Stonawskiego (klasa 8A), który zajął 1. miejsce.

Nagrodzono także Mateusza Szewczyka z klasy 9A (2. miejsce) oraz wyróżniono prace Natalii Niemczyk (klasa 8B) i Julii Kotas (klasa 9B).

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy oraz dziękujemy za tak owocne reprezentowanie szkoły! Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów!

Konkurs Gwar

2.miejsce Elżbieta Bień IIIA
udział Karol Kaczmarski VA

wyróżnienie Magda Wierzgoń VIIB
udział Magda Fajkus VIIA

Pomyśl, Licz, Biegnij...

Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie: Agata Grycz, Karol Brudný, Jakub Słowiaczek, Daniel Brzuchanski.

Wśród konkurencji 42 drużyn przedstawicielom naszej szkoły udało się rozwiązać 21 zadań i zdobyć wyśmienite 12. miejsce.